Salon kosmetyczny
Warszawa Ursynów

ul. Zamiany 10
tel. 22 641 98 69

pn.-pt.: 9:00-21:00
sob.: 9:00-15:00

Salon kosmetyczny
Warszawa Kabaty

ul. Nowoczesna 1
tel. 22 648 92 27

pn.-pt.: 9:00-21:00
sob.: 9:00-15:00

Masaż twarzy

Masaż twarzy, szyi, dekoltu i karku można wykonać jako samodzielny zabieg bądź jako rozszerzenie zabiegu oczyszczającego bądź pielęgnacyjnego. Wykonywany jest za pomocą palców i dłoni. Stosowany jest przede wszystkim w celach pielęgnacyjnych i relaksacyjnych, aby podtrzymać elastyczność mięśni i skóry, zapobiegać powstawaniu zmarszczek, a także uwolnić napięcie i przywrócić harmonię oraz dobre samopoczucie.

Masaż poprawia krążenie krwi, co intensyfikuje transport substancji odżywczych do komórek. Dzięki odpowiednio dobranym preparatom kosmetycznym masaż jest idealnym sposobem na odżywienie i nawilżenie skóry.

Masaż twarzy wspiera także przepływ energii i przerywanie blokad, usuwa objawy stresu i niepokoju, likwiduje napięcie, bóle głowy i sztywnienie karku. Dzięki spokojnemu, delikatnemu masażowi przeżyć można chwile absolutnego spokoju i odprężenia.

Masaż twarzy, szyi i dekoltu zalecany jest osobom, które żyją w ciągłym stresie i przemęczeniu.

Czas trwania: 30 min.

Darsonwalizacja

Prądy D'Arsonvala to prądy wielkiej częstotliwości o działaniu dezynfekującym i bakteriobójczym. Stosuje się jest w zabiegach darsonwalizacji. Zabiegi miejscowe wykonuje się w gabinetach kosmetycznych za pomocą szklanych pelot próżniowych. Peloty w zetknięciu ze skórą powodują wyładowania elektryczne. Podczas zabiegu wytwarza się ozon, który działa na skórę dezynfekująco i bakteriobójczo.

Czas trwania: 10 min.

Lampa Bioptron

Koloroterapia to metoda leczenia jest połączeniem terapii światłem spolaryzowanym lampy Biotron, terapii kolorami i preparatami roślinnymi. Pomaga w niwelowaniu problemów, z którymi boryka się organizm człowieka – spadki energii, obniżona odporność organizmu, złe samopoczucie psychiczne, niewłaściwa przemiana materii, problemy skórne.

Działaniem kolorów można stymulować krążenie, dotleniać organizm, niszczyć bakterie i wirusy, podwyższać lub obniżać ciśnienie krwi, rozszerzać lub zwężać naczynia krwionośne, regulować przemianę materii, aktywizować układ immunologiczny, a nawet poprawić pracę mózgu. Co więcej, za pomocą światłoterapii, niekoniecznie kolorowej, można zwalczyć wieczorny wilczy apetyt i chęć picia alkoholu.

Czytaj więcej...

Czas trwania: 15 min.

Jontoforeza

Jontoforeza to zabieg elektroleczniczy, polegający na wprowadzeniu do tkanek leczniczych jonów za pomocą sił pola elektrycznego. Jony wprowadzone tą drogą do skóry gromadzą się w niej na granicy naskórka i skóry właściwej, w pobliżu powierzchownej sieci naczyń krwionośnych, skąd zostają odprowadzane z prądem krwi w głąb ustroju.

Do zabiegu jontoforezy wykorzystuje się gotowe preparaty, mające określoną polaryzację oraz czas wprowadzania.

Wskazania kosmetyczne do zabiegu jonoforezy: rozszerzone naczynia włosowate, trądzik różowaty, trądzik pospolity, zwiotczenia skóry, zwiotczenia mięśni, blizny, uczulenia.

Przeciwwskazania do stosowania zabiegu jonoforezy: możliwość uczulenia na lek, metal na drodze przepływu prądu, ostre stany zapalne, ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich, wypryski i owrzodzenia na skórze, nowotwory złośliwe i łagodne, gorączka, podrażnienia spastyczne, zaburzenia czucia, ciąża, wszczepiony rozrusznik serca, zakrzepy, zagrożenie zatorami, zapalenie żył.

Czas trwania: 30 min.
Zalecana seria 5-10 zabiegów

Sonoforeza

Sonoforeza jest to zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na wprowadzaniu w głębokie warstwy skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Ultradźwieki umożliwiają niezwykle intensywne i skuteczne wprowadzanie w głąb skóry substancji leczniczych i odżywczych, dlatego jest to zabieg nie tylko w kosmetycej, ale również w medycynie.

Wytwarzane przez ultradźwięki ciepło przenika w głąb tkanek, powodując odprężenie skóry i mięśni. Towarzyszy mu delikatny, głęboki masaż, poprawiający przepływ krwi i limfy, a także metabolizm i regenerację komórek. Ponadto ultradźwięki poprawiają pH skóry i działają bakteriobójczo.

Sonoforeza to zabieg, który umożliwia przenikanie w głąb skóry, nie tylko preparatom pielęgnującym, lecz również odpowiednim substancjom leczniczym, które działają uszczelniająco na naczynia krwionośne, a także przyspieszają leczenie trądziku oraz pozostałych po nim zmian.

Terapia ultradźwiękami jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna i łagodna, zwiększa skuteczność i podnosi jakość zabiegów oraz potęguje działanie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach stosowanych na skórę.

Wskazania do zastosowania sonoforezy: rozszerzone naczynia włosowate, nerwica naczyniowa, podrażnienia, przebarwienia, odmrożenia, trądzik pospolity i  różowaty, blizny. Sonoforeza szczególnie wskazana jest dla skóry zmęczonej, wiotkiej i niedotlenionej, a także dla skóry mało elastycznej i starzejącej się.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu: niewydolność krążenia, nowotwory, uporczywe migreny, epilepsja, stwardnienie rozsiane, stany ropne tkanek okołozębowych i migdałków, stany zapalne i ropne skóry, menstruacja, ciąża, metalowe implanty, rozrusznik serca itp.

Zabieg sonoforezy jest doskonałym dopełnieniem innych zabiegów. Można go stosować doraźnie, w celu odświeżenia skóry jako pojedynczy zabieg, bądź jako kurację terapeutyczną, w seriach 6-12 zabiegów. Sonoforezę można powtarzać 2 razy w tygodniu, a serię co 3 miesiące. Doskonałe efekty daje połączenie zabiegu kawitacji (wykonuje się go najpierw) właśnie z sonoforezą.

Czas trwania: 30 min.

Przekłucie uszu metodą Blomdahl

Przekłuwanie uszu metodą Blomdahl  zostało opracowane z uwzględnieniem aspektów medycznych. Zastosowanie hipoalergicznych materiałów (plastiku medycznego z zerową (0%) zawartością niklu lub z czystego tytanu medycznego) oraz nowoczesnych technologii zapewniających sterylność produktów sprawiło, że przekłuwanie uszu stało się bezpieczne.  W czasie zabiegu nie widać igły, która zamknięta jest w sterylnej, jednorazowej  kasecie. Podczas przekłuwania metodą Blomdahl praktycznie nie odczuwa się żadnego bólu, a proces gojenia po przekłuciu jest szybki i bezproblemowy.

Czytaj więcej...

Czas trwania: 15 min.