Salon kosmetyczny
Warszawa Ursynów

ul. Zamiany 10
tel. 22 641 98 69

pn.-pt.: 9:00-21:00
sob.: 9:00-15:00

Salon kosmetyczny
Warszawa Kabaty

ul. Nowoczesna 1
tel. 22 648 92 27

pn.-pt.: 9:00-21:00
sob.: 9:00-15:00

Blomdahl Medical Beauty Systems

Blomdahl Medical jest producentem kolczyków do przekłuwania uszu, nosa i pępka oraz biżuterii hipoalergicznej.  Wprawdzie na przekłucie uszu, nosa lub pępka decydujemy się ze względów estetycznych. Jednakże musimy również mieć świadomość, że jest to zabieg medyczny. Dlatego firma Blomdahl  wszystkie procedury i produkty przygotowuje z uwzględnieniem aspektów medycznych, aby przekłuwanie uszu, nosa i pępka oraz noszenie biżuterii dawało poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Zadbaj o swoją skórę i swoje zdrowie

Hipoalergiczna biżuteria Blomdahl została opracowana po konsultacjach z lekarzami dermatologami. Biżuteria Blomdahl nie wywołuje alergii na nikiel, ponieważ jest wykonana z plastiku medycznego z zerową (0%) zawartością niklu lub z czystego tytanu medycznego, który charakteryzuje się wysokimi walorami hipoalergicznymi. Część kolczyka, która nie ma bezpośredniej styczności z ciałem jest platerowana w kolorze złota lub srebra  i ozdobiona kryształami oraz perłami Swarovskiego. Hipoalergiczne kolczyki Blomdahl polecane są dla osób, które chcą mieć pewność, że noszenie kolczyków nie przyczyni się do powstania alergii na nikiel (zwłaszcza w pierwszym roku po przekłuciu uszu, nosa lub pępka). Biżuteria Blomdahl może być również noszona przez osoby, które mają już alergię na nikiel, złoto lub inne metale i nie mogą nosić żadnych innych kolczyków ze względu na pojawiający się uciążliwy ból i swędzenie.

Dodatkowo kolczyki do przekuwania nosa mają specjalnie zaprojektowany sztyft w kształcie oliwki, który uniemożliwia wypadnięcie kolczyka z nosa. Eliminuje również konieczność zastosowania zatyczki (motylka) wewnątrz nosa. Z kolei kolczyki do przekłuwania pępka rozwiązują kwestię odpowiedniego dopasowania długości kolczyka. Można ją łatwo dopasować  naciskając ozdobne kryształki i przesuwając zatyczkę na odpowiednią długość.

Naprawdę higienicznie!

Sterylna kaseta zapewnia maksymalną ochronę przed zakażeniem. Część, która w innych aparatach, dotyka uszu wielu Klientów i jest narażona na kontakt z krwią, została zastąpiona sterylną, jednorazową kasetą. Kaseta zawiera jeden kolczyk do przekłucia ucha oraz jedną zatyczkę (motylek). Każda kaseta posiada numer seryjny oraz numer sterylizacji. Opakowanie kasety otwierane jest bezpośrednio przed zabiegiem, tak aby każdy Klient miał pewność, że do zabiegu wykorzystywana jest sterylna i jednorazowa kaseta.

Medyczne przekłuwanie uszu, nosa, pępka

Przekłuwanie uszu jest zabiegiem medycznym, dlatego też bardzo istotne jest, aby upewnić się, że zostanie on wykonany z zachowaniem reguł bezpieczeństwa i higieny. Przekłuwanie Uszu Metodą Blomdahl  zostało opracowane z uwzględnieniem aspektów medycznych. Zastosowanie hipoalergicznych materiałów oraz nowoczesnych technologii zapewniających sterylność produktów, sprawiło, że przekłuwanie uszu stało się bezpieczne.

Podczas przekłuwania metodą Blomdahl praktycznie nie odczuwa się żadnego bólu. Podczas zabiegu nie widać igły, która zamknięta jest w kasecie. Widoczny jest dopiero efekt finalny - kolczyk w pępku! Dzięki unikalnej, opatentowanej biżuterii Blomdahl, proces gojenia po przekłuciu jest zdecydowanie szybszy i bezproblemowy.

Pielęgnacja po przekłuciu

Dokładnie przemywaj uszy w miejscu przekłucia (z obu stron), dwa razy dziennie. Podczas kąpieli przemywaj uszy bieżącą wodą i mydłem w płynie. Następnie spłucz dużą ilością bieżącej wody i osusz chusteczkami higienicznymi. Dodatkowo wskazane jest przemywanie uszu specjalnymi wacikami dezynfekującymi Blomdahl After Care (przez pierwsze sześć tygodni). Nie wyjmuj kolczyków podczas mycia. Pamiętaj, aby miejsce przekłucia i jego okolice były zawsze czyste, suche i miały dostęp powietrza. Nigdy nie dotykaj kolczyków brudnymi rękoma. Nie przekręcaj kolczyków.

Dwie dziurki, jedno przekłucie - idealne rozwiązanie dla dzieci

Pierwsze przekłucie uszu to ważne wydarzenie i dla dzieci, i dla rodziców. Jednak bez względu na to, z jaką wprawą przeprowadzasz zabieg, zawsze istnieje ryzyko, że dziecko zrezygnuje z przekłucia drugiego ucha. Mamy na to rozwiązanie – stosując metodę Blomdahl możemy przekłuć obydwoje uszu równocześnie.