Salon kosmetyczny
Warszawa Ursynów

ul. Zamiany 10
tel. 22 641 98 69

pn.-pt.: 9:00-21:00
sob.: 9:00-15:00

Salon kosmetyczny
Warszawa Kabaty

ul. Nowoczesna 1
tel. 22 648 92 27

pn.-pt.: 9:00-21:00
sob.: 9:00-15:00

Eksfoliacja kwasami

Złuszczenie międzykomórkowe przy pomocy kwasów (eksfoliacja), jest alternatywną metodą złuszczania, a więc odmładzania skóry. Zastosowanie odpowiedniej dawki tych kwasów powoduje rozluźnienie spoistości komórek warstwy rogowej, co pozwala na przyspieszenie usunięcia suchej, zrogowaciałej warstwy naskórka i tym samym głębokie czyszczenie i odblokowanie porów, rewitalizację skóry, jej odświeżenie i rozjaśnienie.

Podczas kuracji nie ma konieczności pozostawania w domu, choć wymagana jest pewna ostrożność:  

  • nie wolno podczas całej kuracji stosować peelingów ani masek,
  • nie wolno się opalać ani korzystać z solarium,
  • należy chronić skórę przed wiatrem i mrozem.

Zabieg polega na nałożeniu na skórę – po odpowiednim jej przygotowaniu - eksfoliatora (kwasu).  Rodzaj eksfoliatora, ilość zabiegów i czas ich trwania dopasowany jest zawsze indywidualnie w zależności od zakładanego celu zabiegu, od typu i stanu skóry, wieku, pory roku, czy rezultatów osiągniętych po pierwszej aplikacji.  

Najlepsze rezultaty osiągniemy po wykonaniu serii zabiegów. Zwykle zaleca się wykonanie serii 6 zabiegów 1 raz w miesiącu. Seria nie powinna być powtarzana częściej niż 2 razy w roku. W zależności od tego jak skóra reaguje na eksfoliat, możliwe jest uzyskanie odpowiedniego efektu wcześniej, niż zakładano lub może się okazać, że wskazane jest przeprowadzenie więcej niż 6 zabiegów.

Już po pierwszym zabiegu powinniśmy jednak zauważyć poprawę wyglądu skóry. Staje się ona miękka, gładka, elastyczna, rozjaśniona, o ładnym kolorycie. Przy skórze łojotokowej zauważymy np. znaczne zmniejszenie łojotoku, przy tzw. gęsiej skórce  - wygładzenie, a przy skórze zmęczonej, mało elastycznej - poprawę jędrności i wygładzenie.

Czas trwania: 0,5 h